1.2.2023.

Mučki napad na GSS-ovce na Platku: Divljački pretukli i ozlijedili ljude koji spašavaju tuđe živote

Mučna priča stiže nam iz Primorsko-goranske županije, točnije iz popularnog skijališta Platak gdje su divljaci prošlog vikenda pretukli nekolicinu osoba, među kojim i pripadnike Hrvatske gorske službe spašavanja, volontere koji su svoj život posvetili spašavanju drugih.

Novi list piše da je prošlog vikenda Platak bio središte ekstremnog sportskog spektakla Euro kupa u skibikeu, skibobu, snowscootu i 3-Skiju, no iako je subota „završila u sportskom ozračju sudionika, nedjeljna večernja događanja koja se mogu opisati samo kao neviđeno divljaštvo bacila su mračnu sjenu na ovu snježnu idilu. Strašno svjedočanstvo s nama je podijelio jedan od gostiju koji su se zatekli te večeri u X baru, a čiji su podaci poznati redakciji“.

Trojica mladića koja su provela poslijepodne u X baru, u večernjim su satima ispred bara u snijegu vježbali MMA tehniku hrvanja, a potom su oko 20,15 sati odlučili BMW-om driftati na stazi u neposrednoj blizini baze HGSS-a. BMW je vrlo brzo nakon divljanja zapeo u snijegu te su ga putnici pokušali izvući guranjem i otkopavanjem, no neuspješno.

Članovi GSS-a su nakon dugog dana boravili u X baru, a jedan od njih je krenuo na spavanje u bazu. U trenucima kada je ostavio skije i krenuo prema ulazu u bazu HGSS-a pored ulaza na žičaru, mladić i djevojka su mu zapriječili prolaz zahtijevajući da im motornim sanjkama izvuče BMW iz snijega. HGSS-ovac im je rekao da to ne može te da ide na spavanje. Mladić ga je tada nokautirao te je on ostao ležati u nesvijesti.

O razbojničkom napadu na gorskog spašavatelja i ljude koji su se tamo zatekle pročitajte ovdje. Osim s teškim ozljedama, incident na Platku nije – na svu sreću – završio invaliditetom ili smrću, no javnost se s pravom nada kako će divljake koji se nazivaju "MMA borcima" stići zaslužena kazna.

Obzirom da je Hrvatska gorska služba spašavanja dio nacionalnog sustava zaštite i sigurnosti, ovaj napad trebalo bi tretirati kao napad na službenu osobu!

HGSS: Ogorčeni smo bezočnim napadom na naše članove

"Hrvatska gorska služba spašavanja strogo osuđuje bilo kakav oblik nasilja te ga smatramo neprihvatljivim za naše društvo. Ogorčeni smo ovim bezočnim napadom na naše članove koji su proteklog vikenda odvojili svoje slobodno vrijeme kako bi osiguravali posjetitelje na skijalištu Platak. Nakon završetka akcije i dežurstva bez ikakvog povoda i motiva došlo je do napada na naše članove - volontere. Vjerujemo da će institucije slučaj pomno istražiti i adekvatno sankcionirati počinitelje. Našim napadnutim članovima pružit ćemo svu potrebnu pomoć i podršku te im želimo brzi oporavak", priopćili su iz HGSS-a povodom nemilog događaja na Platku.